• KARADENİZ MATCHA® ALTIN DOĞA KUTUSU (Yeşil Çay)
  • KARADENİZ MATCHA® ALTIN DOĞA KUTUSU (Yeşil Çay)
  • KARADENİZ MATCHA® ALTIN DOĞA KUTUSU (Yeşil Çay)

TANITIM VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZKaradeniz Matcha
® Altın Doğa Kutusu
%100 Saf Karadeniz Matcha (Yüksek Kaliteli Yeşil Çay Unu-Yeşil Çay Pudrası)

Set İçeriği
+Karadeniz Matcha Yüksek Kalite 50 Gram
+Karadeniz Matcha Standart Kalite 50 Gram
+Matcha Çayını Köpürtmek İçin Piller Dahil Elektrikli Köpürtücü 

KARADENİZ MATCHA ÇAYI YÜKSEK KALİTENİN ÖZELLİKLERİ

+Net ağırlığı 50 Gram
+İmalatta kullanılan çay yaprakları 35-40 gün gölgede bekletilmiştir.
+Ortalama 250 Adet Mikronize hale getirilmiş çay yaprağından imal edildi.
+Koyu Yeşil Renk Kalitesi
+Yoğun Kıvam
+Yoğun tat
+Yumuşak İçim
+Tamamen Pürüzsüz Doku
+Yüksek köpürme oranı
+Antioksidan Deposu
+Detoks Ürünlerinizde, smoothielerinizde ve tariflerinizde kullanabilirsiniz
+Ortalama 60 fincan Matcha Keyfi.


KARADENİZ MATCHA ÇAYI STANDART KALİTENİN ÖZELLİKLERİ

+Net ağırlığı 50 Gram

+İmalatta kullanılan çay yaprakları 20-25 gün gölgede bekletilmiştir.

+Ortalama 250 Adet Mikronize hale getirilmiş çay yaprağından imal edildi.

+Açık Yeşil Renk Kalitesi

+Standart Kıvam

+Standart Lezzet

+Yumuşak İçim

+Mikronize Doku

+Antioksidan Deposu

+Standart köpürme oranı

+Detoks Ürünlerinizde, smoothielerinizde ve tariflerinizde kullanabilirsiniz

+Ortalama 60 fincan Matcha Keyfi.

 

Karadeniz Matcha Çayı Yüksek Kalite ve Karadeniz Matcha Çayı Standart Kalite Alana Köpürtücü ve İki Adet Pil Hediye

( NOT: KÖPÜRTÜCÜ RENGİ STOK DURUMUNA GÖRE KARIŞIK GÖNDERİLECEKTİR.)

KARADENİZ MATCHA®’NIN HİKAYESİ

Türkçe karşılığı “yeşil çay tozu” olan Matcha, sadece yeşil çayın öğütülmesinden ibaret değildir. Ana vatanı Japonya olan bu sağlık kaynağı çayı En Yeşil Çay Sanayi olarak Rizemizin bereketli topraklarında filizlenen yaş çay yapraklarından üretmekteyiz. Ürünümüz Karadeniz Matcha® rengini,kokusunu ve tadını Rizemizin eşsiz tabiatından alıyor.

NASIL ÜRETİYORUZ? KARADENİZ MATCHA ® NEDEN ÖZEL?

Karadeniz Matcha çayını güzel ve özel kılan en önemli unsurlardan bir tanesi de klorofil ve antioksidan deposu olmasıdır. Matcha üretmek üzere Uzak Doğu’da yetiştirilen çay bahçeleri, çay hasadından yaklaşık bir ay önce özel bir örtüyle örtülerek klorofil depolaması sağlanır. Biz de Karadeniz Matcha üretmek için tercih ettiğimiz Rize’deki çay bahçelerinin üzerini çay hasadından bir süre önce özel bir örtüyle örterek klorofil depolamasını sağlıyoruz.  Neticede elde ettiğimiz  Karadeniz Matcha tamamen antioksidan deposuna dönüşüyor.

Karadeniz Matcha Çayı yöresel yöntemlerle değil modern cihazlar kullanılarak steril bir ortamda, hijyen kurallarına dikkat edilerek üretilmekte ve özenle paketlenmektedir. Bununla birlikte Karadeniz Matcha çayını elde etmek için yaş çay yaprağı uzun aşamalardan geçiriyoruz. Ortalama7-8 Kg yaş çaydan 1 Kg Matcha üretilebilmektedir. Kısaca şunu söyleyebiliriz 50 gramlık çayımızın içinde yaklaşık 250 adet çay yaprağı bulunuyor. Nihayetinde elde ettiğimiz bu harika ürünün rengi, kokusu ve tadı bu zahmetli serüvene değiyor.

DÜNYA STANDARTLARINDA ÜRETİM YAPIYORUZ

Yöremizin insanının elle topladığı çay yapraklarını zorlu aşamalardan geçirerek özenle işlemekteyiz. Ve böylece Karadeniz Matcha Dünya standartlarında renk tat ve kokuya sahip oluyor. Tatlandırıcı yok, boyar madde yok, herhangi bir kimyasal yok. %100 Yeşil çay %100 Yerli %100 Karadeniz.

 

KARADENİZ MATCHA® ÇAYI NASIL İÇİLİR?

Basit olarak 80 derecelik bir bardak(200 ml) suya yarım çay kaşığı (İstenen yoğunluğa göre bir çay kaşığı) Karadeniz Matcha atıp iyice karıştırmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz çayınıza şeker de ilave edebilirsiniz. Peki enfes bir matcha içimi nasıl olmalı? Öncelikle yeteri büyüklükte seramik bir kaba ihtiyacımız var, böyle bir kap bulma imkanınız yoksa geniş bir kase de kullanabilirsiniz. Bir çay kaşığı Karadeniz Matcha çayını minik el süzgeci yardımıyla bu kaba serpin. Bunun için özel bambu scooplar var. Ama sıradan bir tahta kaşık da kullanabilirsiniz. Süzgeç kullanılmasının sebebi çok ince öğütülmüş çayın topaklanmasını engellemek. Ardından bu kaba çok az bir miktar 70-80 derecelik su ekleyin. Varsa Bambu çırpıcınızla bu karışımı iyice homojen hale getirin. Daha sonra bu karışımın üzerine yine aynı sıcaklıkta su ilave edin. Yine Bambu Whisk ile bu karışımı M harfi çizecek şekilde bolca karıştırın. Bir süre sonra köpürecektir.Eğer Bambu Whiske sahip değilseniz ve çayınıza metal değmesinin sizin için bir sakıncası yoksa bambu whisk yerine mini elektronik köpürtücüler de kullanabilirsiniz. Unutmayın ki enfes bir matchanın tadı bol köpüklü olarak çıkar.

KARADENİZ MATCHA ® ÇAYI BAŞKA NERELERDE KULLANILIR?

Hiçbir katkı maddesi veya kimyasal katmadan %100 yeşil çaydan ürettiğimiz Karadeniz Matcha çayını çay olarak tüketebileceğiniz gibi, matcha latte yaparak günlük tükettiğiniz bal, süt, yoğurt gibi gıdalara katarak da tüketebilirsiniz. Detoks ürünlerinizde, smoothilerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bununla birlikte yaptığınız enfes pastalarda,kurabiyelerde veya dondurmalarda Karadeniz Matcha Çayını sağlıklı bir alternatif olarak tercih edebilirsiniz. Ayrıca Karadeniz Matcha Çaynı günlük olarak kullandığınız doğal yüz maskelerinize katabilir hatta Uzak Doğu kültüründe yaygın bir kullanımı olan yeşil çay banyolarında tercih edebilirsiniz.

Toplam 7 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Eken (N11 Entegre Yorum)
Faydalarını teorik olarak okudum ve zaten yeşil çay tüketiyorum, bir de matcha çayını denemek istedim. Bunu yaparken yerli ürün kullanmayı tercih ettim. Lezzetli bir çay. Düzenli tüketmeye çalışacağım. İnşallah faydasını da görürüm...
İlhami Öztoprak(N11 Entegre Yorum)
Normal yeşilçay içiminden biraz daha hafif. Fyadası olup olmadığı tartışılır zamanla belli olacak. çay harici süt veya başka şeylerle shake yapıp içmek daha güzel :)
Sena Taşçı (N11 Entegre Yorum)
ürünü çok beğenedim
N11 Kullanıcısı (N11 Entegre Yorum)
Güzel paketlenmiş,mağaza iletişimi iyi ürün çok güzeldi beklediğimden daha iyidi.ülkede yerli üretime destek verilmeli ve üreticiye bu yolda başarılar diliyorum daha fazlasını hak ediyorlar bence
N11 Kullanıcısı (N11 Entegre Yorum)
ÜRÜNLER SORUNSUZ VE EKSİKSİZ GELDİ. 2 ÇAYIDA DENEDİM ÇOK GÜZELLER. DAHA ÖNCEDE MATCHA VE YEŞİL ÇAY ALMIŞTIM FAKAT BU KADAR KALİTELİ DEĞİLDİ.
Tahir Savaş (N11 Entegre Yorum)
Süper tat olarak ve kıvam olarak hafif bir tadı var yeşil çayın demlenmiş haline göre. Mağaza iletişimi ve paketlemesi güzeldi ellerinize sağlık
N11 Kullanıcısı (N11 Entegre Yorum)
ürünün reklamını internette gördüm. doğa kutusu demişsiniz adına gerçekten doğa kutusu. içindeki çayları koklayınca kendimi bir çay bahçesinde hissettim.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?