0551 979 51 94

Scroll down for English


Merhaba Değerli Ziyaretçi :)

Bu sayfadaysan bizi merak ettin demektir. Biz iki genç girişimci kardeş Matcha için özel yetiştirdiğimiz çay bahçelerindeki yaprakları özenle işledik. Karadeniz Matcha'ya dönüştürdük. Bu özel çayı ülkemizde üretmeye başladık. Merak edenler için aşağıda ürünümüzün analizi ve analiz yorumu aşağıda yer alıyor. Daha yakından tanımak için sitemizi inceleyebilir veya Instagramdan bizi takip edebilirsin. Rize'den sevgiler selamlar :)

Instagram Sayfamız


ANALİZ YORUMU

Yukarıda görmüş olduğunuz analiz size göndermiş olduğumuz ürüne aittir ve Türkiye’nin en büyük analiz labarotuvarı olan TÜBİTAK’ta yaptırılmıştır. İthal matcha çayları ile karşılaştırdığımız zaman Karadeniz Matcha’nın tüm değerlerinin çok daha iyi olduğunu gözlemliyoruz.

Özellikle diyet lif oranı ve toplam antioksidan aktivite analiz sonucu en kaliteli Japon ve Çin ürünlerine oranla 4,5 kat daha yüksektir. Toplam antioksidan aktivitesi dünyanın en büyük matcha üreticilerinde 100 gramda 1384 miligram seviyelerinde iken ürünümüz Karadeniz Matcha’da 100 gramda 6307 mg’dır. Diyet lif oranımız ise diğer firmalarda 100 gramda 33,2 gr seviyelerinde iken Karadeniz Matcha’da 100 gramda 41,38 gramdır. Hiçbir katkı, boyar madde içermeyen Karadeniz Matcha’nın enerji miktarının düşük olması ve 100 gramda 22,13 gram yüksek protein içermesi diyetlerde çayımızı avantajlı hale getirmektedir.

Karadeniz Matcha’nın insan sağlığına yararlı maddelerin toplamı olan kateşin oranı 100 gramda %9,24 ’dir ve yeşil çayın kateşin oranının 1,5 katı kadardır. 50 Gram Karadeniz Matcha üretmek için ortalama 250 adet çay yaprağı kullanmaktayız. Karadeniz Matcha üretmek için çay bahçelerimizin üzerini özel örtülerle hasattan bir ay önce örtmekteyiz. Dönümlerce çay arazisinin üzerini örterek Türk Tarımında ciddi ve geniş çaplı bir şekilde En Yeşil Çay Sanayii olarak ilk bizlerin yaptığı bu uygulama ile imalatta kullandığımız çay yaprakları birer antioksidan deposuna dönüşüyor; böylece çay filizleri renk, tat ve koku olarak mükemmel bir hale bürünüyor.Hello Dear Visitor :)

If you are on this page, it means you are curious about us. We, two young entrepreneur brothers, carefully processed the leaves from the tea gardens that we grew specifically for Matcha. We turned it into Black Sea Matcha. We started to produce this special tea in our country. For those who are curious, the analysis and analysis comments of our product are below. To get to know us better, you can check out our website or follow us on Instagram. Love and greetings from Rize :)

Our Instagram Page


COMMENT OF THE ANALYSIS SENT TO YOU

The analysis you see belongs to the product we sent you and it was made by TUBITAK, Turkey's largest analysis laboratory. When we compare it with imported matcha teas, we observe that all the values of Karadeniz Matcha® are much better.

Especially the dietary fiber ratio and total antioxidant activity analysis results are 4.5 times higher than the highest quality Japanese and Chinese products. While the total antioxidant activity of the world's largest matcha producers is 1384 milligrams per 100 grams, it is 6307 mg per 100 grams in our Karadeniz Matcha® product. Our dietary fiber ratio is 33.2 grams per 100 grams in other companies, while it is 41.38 grams per 100 grams in Karadeniz Matcha®. Karadeniz Matcha®, which does not contain any additives or dyes, has a low energy content and contains 22.13 grams of high protein per 100 grams, making our tea advantageous in diets.

The catechin ratio of Karadeniz Matcha®, which is the sum of the substances beneficial to human health, is 9.24% in 100 grams, and it is 1.5 times the catechin ratio of green tea. We use an average of 250 tea leaves to produce 50 grams of Karadeniz Matcha®. In order to produce Karadeniz Matcha®, we cover our tea gardens with special covers one month before the harvest. With this application, which we, as En Yeşil Çay Sanayii, are the first to cover acres of tea land in Turkish Agriculture, the tea leaves we use in production turn into antioxidant stores; Thus, the tea shoots become perfect in terms of color, taste and smell.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.