• Bambu Whisk + Bambu Scoop (Karadeniz Matcha İçin El Yapımı Bambu Karıştırıcı Bambu Kaşık)
Bambu Whisk + Bambu Scoop (Karadeniz Matcha İçin El Yapımı Bambu Karıştırıcı Bambu Kaşık)
Ürün Kodu : bambuwhiskvescoop       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
389.00 TL   Kdv Dahil
Bu ürün satışa kapalı

SET İÇERİĞİ

1- El Yapımı Bambu Whisk

2- El Yapımı Matcha Scoop

Setteki Ürünlerin ÖzellikleriBambu Whisk

Bamboo Whisk, Japon çay seremonilerinde çok özel bir yeri olan yeşil Matcha çayını iyi bir şekilde karıştırabilmek için kullanılmaktadır. Bamboo Whisk, Japonca’da Chasen olarak bilinmektedir.


Matcha Çayı seremenilerinin temel parçalarından biri olan Bamboo Whisk, çok ince toz parçalarından oluşan Matcha Çayının suda iyi karışmasını sağlamak için kullanılan karıştırıcıdır. Tek parça bambudan elde edilen bamboo whisk, geleneksel yöntemlerle yapılan ince bir el işçiliği ürünüdür.

Bamboo whisk’ler üzerindeki her bir uca “prong” adı verilir ve “prong” sayısı ne kadar çoksa, whisk karıştırma işlemini o kadar iyi yapar. Bamboo Whisk’ler yüksek prong sayısını sahiptir ve 100 adet prong (bristles) bulunmaktadır.


Matcha çayı hazırlarken kullandığınız bamboo whisk’i doğru kullanabilmek ve uzun ömürlü olmasını da sağlamak için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var;

Matcha’yı karıştırmadan önce çayı hazırlayacağınız kase içerisine bir miktar ılık su koyup bamboo whisk’i bu su içerisinde beş on saniye bekletin. İlk kullanımdan önce bunu yaptığınızda bamboo whisk’in ortasındaki burulmuş bölge biraz gevşeyecek ve dış kısmındaki kıvrılmış uçlar da düzleşecektir.


Matcha’yı çırparken bamboo whisk’i fazla bastırmadan sadece kasenin tabanına sürtecek kadar temas ettirmeniz yeterlidir. Bu sayede bambu karıştırıcının uçları da hasar görmemiş olur. Whisk’i, Matcha Kasesinin dibine çok hızlı bir şekilde çarptırmanız uçlarının hasar görmesine sebep olacaktır.

Matcha’nın çırpılması bittikten sonra üzerindeki çayın kurumasına izin verilmeden ılık sudan geçirilir ve hafifçe sallanarak üzerindeki fazla su kalıntıları uzaklaştırılır.Eğer bamboo whisk’i orijinal kutusunda veya başka herhangi bir kutu içerisinde saklıyorsanız tamamen kurumadan bu kutunun içerisine koymayın.


Bambu Scoop


Matcha kaşıkları (matcha scoop) bambu ağacından el işçiliği ile yapılırlar.
1 kişilik matcha servisi için 1 dolu bamboo kaşığı matcha kullanılır ve bu yaklaşık olarak yarım çay kaşığına karşılık gelir.
Kaşığınızı kullandıktan sonra yumuşak bir mendil veya peçete ile temizlemeniz, daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Matcha Kaşığının uzunluğu 18 cm'dir.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.